Monday, December 29, 2014

Pokok Jarum Tujuh Bilah - Pereskia sacharosa/saecnarosa


Pokok Jarum Tujuh Bilah (Nama dalam bahasa melayu)
Pereskia sacharosa/saecnarosa (Nama saintifik)

Khasiat jarum tujuh bilah
JARUM tujuh bilah dikategorikan sebagai tanaman herba yang turut diminati ORANG ramai untuk ditanam di dalam pasu dan halaman rumah. Tumbuhan dari keluarga kaktus ini mungkin satu-satunya kaktus yang mempunyai daun yang sebenar. Ia adalah genus paling primitif dalam keluarga kaktus.

Kegunaan:
Jarum Tujuh Bilah dikatakan boleh membantu dalam rawatan penyakit kanser terutamanya kanser kolon (usus besar), kanser hidung dan juga kanser lain.

Ada tiga cara menggunakannya, pertama dengan memasukkan lebih kurang dua helai daunnya ke dalam air panas dan dijadikan teh dan airnya diminum, kedua daunnya dimakan sebagai ulam satu hingga tiga helai setiap hari dan ketiga dengan cara mengisar daunnya hingga lumat , campurkan air dan jusnya diminum.

Anda dilarang dari meminum sebarang jenis minuman selepas mengambil herba ini kerana ia dikatakan dapat menghapuskan segala khasiat dalam badan kita.

Kajian terhadap kandungan kimia yang terdapat dalam pereskia dan tindakbalas sel kanser terhadapnya boleh didapati di http://www.MOSTE.gov.my
Ia dikatakan dapat mengubat darah tinggi dan kencing manis.

Cara menanam:
· Mudah ditanam dengan kaedah cantas dan cucuk.
· Boleh membiak melalui biji benih.
· Daunnya mudah gugur jika terdedah dengan keadaan kering namun mudah pula tumbuh semula apabila air mencukupi.

· Daunnya rangup dan sedikit berlendir serta boleh dijadikan ulam atau SALAD.

------------------------


This tree has the benefit of a cure for cancer. Many people called a Needle Seven Blade tree (Bunga Jarum Tujuh Bilah). That tree is said like that because it has sharp spines along a thin rod. Seven needle bar, needle seven, principal cancer, or Chat Sim Chan is a plant of the cactus family and probably the only one that has a cactus leaf.

Needle seven blade tree in Indonesia is a genus of about 25 SPECIES of tropical and cactus varieties that do not seem like the type of cactus. There are 15-20 species Needle Seven Blade tree mainly from central America, south Africa and western India.

Usefulness and usability : From the results of searching on Google, I summed up some of the properties of the Seven Blade Needle flower tree is as follows: The Seven blade needle can TREAT: mouth / gum problems, flatulence, throat problems, intestinal / stomach problems, high blood pressure, diabetes, cervical cancer, colon cancer, nasal cancer and other cancers, post-surgery, kidney, anti-toxins, infections, rheumatic

How to consume:
1. Can be brewed with hot WATER.
2. The LEAVES are eaten raw 1-3 pieces every day.
3. The leaves can be used as juice.

For burns, the leaves can be affixed or APPLIED to the wounds, after being crushed / pulverized before. Plant traits Needle Seven Blade tree : The leaves are green, orange flowers, prickly stems.

How to PLANT: 
The tree is very easy to plant and breed. To perform the multiplication is done by CUTTINGS and seeds. NEEDLE Seven Blade tree is a plant that is easy to adapt to almost any climate, specifically a tropical climate. The leaves easily fall if exposed to dry conditions, but also easy to grow if the original gets enough water.

The SCIENTIFIC specification of " Seven needle bar"
Name: Jarum Tujuh Bilah ( English: Needle Seven Blade )
Scientific name: Pereskia sacharosa / saecnarosa
Other Name: "Bintang Tujuh' , "Pokok Kanser'.
Family: Cactaceae

No comments:

Post a Comment